OnPoint Community Credit Union
U.S. Marines Ad
OnPoint_Access_728x90.png Ad
OnPoint_Access_160X600.png Ad

2019-20 Boys Basketball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Basketball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

7:15pm
Madison
@
Grant

7:15pm
Wilson
@
Roosevelt

6A-2 Metro League

7pm
Jesuit
@
Sunset

6A-3 Pacific Conference

5:45pm
Sherwood
@
Forest Grove

5:45pm
Liberty
@
Glencoe

5:45pm
McMinnville
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

7:30pm
Gresham
@
Barlow


TBD
Centennial
@
David Douglas

6A-7 Southwest Conference

6:45pm
South Medford
@
South Eugene

5A-1 Northwest Oregon Conference

7pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Scappoose

5A-2 Midwestern League

7pm
Thurston
@
Eagle Point

6:45pm
North Bend
@
Ashland

6:15pm
Springfield
@
Crater

5A-3 Mid-Willamette Conference

7pm
Lebanon
@
Silverton

7pm
South Albany
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

6:30pm
Hood River Valley
@
Ridgeview

6:45pm
The Dalles
@
Redmond

4A-3 Oregon West Conference

5:30pm
Philomath
@
Sisters

5:30pm
Newport
@
Cascade

5:30pm
Woodburn
@
Stayton

4A-4 Sky Em League

7:15pm
Siuslaw
@
Elmira

7:15pm
Marist Catholic
@
Marshfield

4A-5 Skyline Conference

7:30pm
Henley
@
Phoenix

4A-6 Greater Oregon League

7:30pm
Ontario
@
Baker

3A-1 Lewis & Clark League

6pm
Catlin Gabel
@
Oregon Episcopal

3A-2 PacWest Conference

6pm
Dayton
@
Yamhill-Carlton

6pm
Scio
@
Salem Academy

3A-3 Coastal Range League

7:30pm
Warrenton
@
Willamina

3A-4 Mountain Valley Conference

6pm
Harrisburg
@
Pleasant Hill

7:30pm
Santiam Christian
@
La Pine

3A-5 Far West League

7pm
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford

7pm
Sutherlin
@
Douglas

2A-1 Northwest League

7:30pm
Portland Christian
@
Vernonia

7:30pm
Gaston
@
Neah-Kah-Nie

7:30pm
Columbia Christian
@
Mannahouse Christian Acad.

2A-3 Central Valley Conference

7:30pm
Oakland
@
Lowell

7:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Monroe

2A-4 Sunset Conference

7pm
Bandon
@
Gold Beach

5:30pm
Reedsport
@
Myrtle Point

2A-5 Southern Cascade League

7:30pm
Illinois Valley
@
Lakeview

2A-6 Blue Mountain Conference

7:30pm
Enterprise
@
Pilot Rock

7:30pm
Weston-McEwen
@
Heppner

7:30pm
Stanfield
@
Grant Union

1A-1 The Valley 10 League

7:30pm
Valor Christian
@
Open Door Christian Acad.

1A-4 Skyline League

7:30pm
Umpqua Valley Christian
@
Glendale

1A-6 Big Sky League

7:30pm
Mitchell / Spray
@
South Wasco County

7:30pm
Echo
@
Condon / Wheeler

7:30pm
Sherman
@
Dufur

1A-7 Old Oregon League

7:30pm
Joseph
@
Wallowa

7:30pm
Elgin
@
Nixyaawii