Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OnPoint_2020_Spring All-State_234x60.jpg Ad
OnPoint_COVID-19_728x90.png Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2020 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-3 Pacific Conference

5pm
C
X
L
Newberg
@
Forest Grove

5pm
C
X
L
Liberty
@
Glencoe

5pm
C
X
L
Sherwood
@
Century

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
C
X
L
Barlow
@
Gresham

5pm
C
X
L
Clackamas
@
Centennial

5pm
C
X
L
Central Catholic
@
Reynolds

Reynolds Middle School
5pm
C
X
L
Sandy
@
David Douglas

6A-5 Three Rivers League

5pm
C
X
L
Lakeridge
@
Oregon City

5:30pm
C
X
L
Canby
@
Lake Oswego

7pm
C
X
L
Tigard
@
Tualatin

6A-6 Mountain Valley Conference

5pm
C
X
L
McKay
@
West Salem

Non-League

5pm
C
X
L
Lincoln
@
Churchill

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
C
X
L
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Scappoose

5pm
C
X
L
Hillsboro
@
Putnam

5pm
C
X
L
La Salle Prep
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

5pm
C
X
L
Crater
@
Eagle Point

Double Header - Senior Night
3pm
C
X
L
Crater
@
Eagle Point

Double Header - Senior Night
5pm
C
X
L
Ashland
@
Willamette

3pm
C
X
L
Ashland
@
Willamette

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
C
X
L
Central
@
Lebanon

5pm
C
X
L
South Albany
@
Crescent Valley

5pm
C
X
L
Silverton
@
Corvallis

5pm
C
X
L
West Albany
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

3pm
C
X
L
Hood River Valley
@
Redmond

5pm
C
X
L
Hood River Valley
@
Redmond

3pm
C
X
L
Crook County
@
Ridgeview

5pm
C
X
L
Crook County
@
Ridgeview

4A-1 Cowapa League

5pm
C
X
L
Tillamook
@
Valley Catholic

5pm
C
X
L
Banks
@
Seaside

4A-4 Sky Em League

3pm
C
X
L
Siuslaw
@
Marshfield

5pm
C
X
L
Siuslaw
@
Marshfield

3pm
C
X
L
Elmira
@
Marist Catholic

5pm
C
X
L
Elmira
@
Marist Catholic

3pm
C
X
L
Junction City
@
Cottage Grove

5pm
C
X
L
Junction City
@
Cottage Grove

4A-6 Greater Oregon League

5pm
C
X
L
La Grande
@
Baker / Powder Valley

7pm
C
X
L
La Grande
@
Baker / Powder Valley

Non-League

4:30pm
C
X
L
Blanchet Catholic
@
Molalla


TBD
C
X
L
Sisters
@
Astoria

TBD

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
C
X
L
Dayton
@
Horizon Christian, Tualatin

4:30pm
C
X
L
Salem Academy / Crosshill Christian
@
Yamhill-Carlton

4:30pm
C
X
L
Scio
@
Amity

3A-SD2 Special District 2

3pm
C
X
L
Taft
@
Warrenton

4:30pm
C
X
L
Taft
@
Warrenton

3pm
C
X
L
Rainier
@
Clatskanie

4:30pm
C
X
L
Rainier
@
Clatskanie

3:30pm
C
X
L
Catlin Gabel
@
Willamina / Falls City

5pm
C
X
L
Catlin Gabel
@
Willamina / Falls City

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
C
X
L
La Pine
@
Santiam Christian

3A-SD4 Special District 4

3pm
C
X
L
Cascade Christian
@
South Umpqua

5pm
C
X
L
Cascade Christian
@
South Umpqua

3pm
C
X
L
Douglas
@
St. Mary's, Medford

5pm
C
X
L
Douglas
@
St. Mary's, Medford

3A-SD5 Special District 5

1pm (MT)
C
X
L
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Nyssa

3pm (MT)
C
X
L
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Nyssa

2pm (MT)
C
X
L
Irrigon
@
Vale

4pm (MT)
C
X
L
Irrigon
@
Vale

1pm
C
X
L
Riverside
@
Umatilla

Irrigon HS
3pm
C
X
L
Riverside
@
Umatilla

Irrigon HS

3A-SDN Special District Not Yet Assigned

4:30pm
C
X
L
Pleasant Hill
@
Harrisburg

3pm
C
X
L
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

5pm
C
X
L
Brookings-Harbor
@
Sutherlin

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
C
X
L
Neah-Kah-Nie
@
Knappa

5pm
C
X
L
Neah-Kah-Nie
@
Knappa

3pm
C
X
L
Gaston
@
Nestucca

5pm
C
X
L
Gaston
@
Nestucca

3pm
C
X
L
St. Paul
@
Portland Christian

5pm
C
X
L
St. Paul
@
Portland Christian

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
C
X
L
Country Christian / North Clackamas Christian
@
Sheridan

4pm
C
X
L
Kennedy
@
Culver

4:30pm
C
X
L
Santiam
@
Colton

2A/1A-SD3 Special District 3

2pm
C
X
L
Oakridge
@
Monroe

4:30pm
C
X
L
Oakridge
@
Monroe

2pm
C
X
L
Jefferson
@
Central Linn

4:30pm
C
X
L
Jefferson
@
Central Linn

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
C
X
L
Glendale
@
Oakland

2pm
C
X
L
Glendale
@
Oakland

2pm
C
X
L
Glide
@
North Douglas / Yoncalla

4:30pm
C
X
L
Glide
@
North Douglas / Yoncalla

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
C
X
L
Gold Beach
@
Bandon

4:30pm
C
X
L
Toledo
@
Siletz Valley / Eddyville Charter

4:30pm
C
X
L
Coquille
@
Myrtle Point

4:30pm
C
X
L
Waldport
@
Reedsport

Non-League

6pm
C
X
L
Grant Union / Prairie City
@
Umpqua Valley Christian

Legion Field - Stewart Park