Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
RTA_234x60.jpg Ad
COVID-19 UPDATE:
3/18 - The OSAA is suspending practices and contests for all spring sports and activities through April 28; OSAA Coronavirus Information Page.
USArmy_188810-728x90.gif Ad
Oregonian160X600HS.jpg Ad

2020 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
Wilson
@
Cleveland

Powell Park
4:30pm
Lincoln
@
Benson

Walker Stadium
4:30pm
Grant
@
Madison

Walker Stadium
5pm
Roosevelt
@
Franklin

6A-2 Metro League

5pm
Sunset
@
Mountainside

5pm
Beaverton
@
Westview

5pm
Southridge
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

5pm
Newberg
@
Forest Grove

5pm
Liberty
@
Glencoe

5pm
Century
@
Sherwood

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Gresham
@
Barlow

5:30pm
Centennial
@
Clackamas

6pm
Reynolds
@
Central Catholic

Walker Stadium
5pm
David Douglas
@
Sandy

6A-5 Three Rivers League

5pm
Lakeridge
@
Oregon City

5:30pm
Canby
@
Lake Oswego

5pm
Tigard
@
Tualatin

6A-6 Mountain Valley Conference

4:30pm
Summit
@
Mountain View

5pm
South Salem
@
West Salem

5pm
McNary
@
Sprague

6A-7 Southwest Conference

4:30pm
North Medford
@
Grants Pass

4:30pm
Roseburg
@
South Medford

Harry & David Field
4:30pm
South Eugene
@
Sheldon

Non-League

5pm
Jesuit
@
West Linn

4:30pm
Wilsonville
@
Bend

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Scappoose

5pm
Hillsboro
@
Putnam

5pm
La Salle Prep
@
St. Helens

5A-2 Midwestern League

3pm
Thurston
@
Willamette

5pm
Thurston
@
Willamette

5pm
Churchill
@
Springfield

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Central
@
Lebanon

5pm
South Albany
@
Crescent Valley

5pm
Silverton
@
Corvallis

5pm
West Albany
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Pendleton
@
Redmond

4:30pm
Ridgeview
@
The Dalles

4:30pm
Crook County
@
Hood River Valley

Non-League

5pm
Ashland
@
Eagle Point

Single

4A-3 Oregon West Conference

4:30pm
Woodburn
@
Philomath / Kings Valley Char.

4A-4 Sky Em League

5pm
Siuslaw
@
Elmira

5pm
Cottage Grove
@
Marist Catholic

4:30pm
Junction City
@
Marshfield

Non-League

6pm
Grant Union / Prairie City
@
Baker / Powder Valley

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
Blanchet Catholic
@
Dayton

4:30pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Salem Academy / Crosshill Christian

4:30pm
Yamhill-Carlton
@
Amity

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
Creswell
@
Pleasant Hill

3A-SD4 Special District 4

4pm
South Umpqua
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
5pm
St. Mary's, Medford
@
Douglas

3A-SD5 Special District 5

4pm
Nyssa
@
Burns

3A-SDN Special District Not Yet Assigned

4:30pm
Harrisburg
@
La Pine

5pm
Sutherlin
@
Brookings-Harbor

Non-League

4:30pm
Scio
@
Warrenton

4pm
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Weston-McEwen

4pm
Riverside
@
Stanfield / Echo

3pm
Umatilla
@
Heppner / Ione

5pm
Umatilla
@
Heppner / Ione

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
Knappa
@
Neah-Kah-Nie

4:30pm
Nestucca
@
Gaston

4:30pm
Portland Christian
@
St. Paul

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Monroe
@
Oakridge

4:30pm
Central Linn
@
Jefferson

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
Riddle / Days Creek
@
Elkton

4:30pm
Oakland
@
Glendale

2pm
Riddle / Days Creek
@
Elkton

4:30pm
North Douglas / Yoncalla
@
Glide

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Gold Beach
@
Coquille

4:30pm
Bandon
@
Siletz Valley / Eddyville Charter

4:30pm
Reedsport
@
Toledo

4:30pm
Myrtle Point
@
Waldport

2A/1A-SD6 Special District 6

4:30pm
Lost River
@
Lakeview

4:30pm
Illinois Valley
@
Prospect Charter

4:30pm
Rogue River
@
Bonanza

4:30pm
Hosanna Christian / Triad
@
North Lake