Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Wilson Sporting Goods Ad
OSAAtoday 728X90 Ad
CKE_DD_2.99_160x600.jpg Ad

2020 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
Wilson
@
Benson

4:30pm
Lincoln
@
Grant

4:30pm
Roosevelt
@
Cleveland

Powell Park
5pm
Madison
@
Franklin

6A-2 Metro League

5pm
Mountainside
@
Westview

5pm
Beaverton
@
Aloha

5pm
Jesuit
@
Sunset

6A-3 Pacific Conference

4:30pm
Century
@
McMinnville

Patton MS
5pm
Newberg
@
Glencoe

7pm
Sherwood
@
Liberty

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
David Douglas
@
Gresham

5pm
Reynolds
@
Centennial

6:30pm
Central Catholic
@
Clackamas

5pm
Sandy
@
Barlow

6A-5 Three Rivers League

5pm
Lakeridge
@
Canby

5pm
Lake Oswego
@
Oregon City

4:30pm
West Linn
@
Tigard

6A-6 Mountain Valley Conference

5pm
Sprague
@
South Salem

Gilmore Field 12th/Hoyt

6A-7 Southwest Conference

2pm
Roseburg
@
Grants Pass

4pm
Roseburg
@
Grants Pass

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
Scappoose
@
Hillsboro

Rutschman Stadium @ Hare Field
5pm
St. Helens
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

5pm
Putnam
@
Wilsonville

5A-2 Midwestern League

11am
Thurston
@
Crater

1pm
Thurston
@
Crater

3pm
Eagle Point
@
Churchill

Double Header
5pm
Eagle Point
@
Churchill

Double Header

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Lebanon
@
South Albany

5pm
Crescent Valley
@
Central

5pm
Dallas
@
Silverton

5pm
Corvallis
@
West Albany

5A-4 Intermountain Conference

3pm
Ridgeview
@
Redmond

5pm
Ridgeview
@
Redmond

Non-League

5pm
Banks
@
La Salle Prep

4A-1 Cowapa League

5pm
Tillamook
@
Seaside

5pm
Astoria
@
Valley Catholic

4A-4 Sky Em League

3pm
Cottage Grove
@
Siuslaw

5pm
Cottage Grove
@
Siuslaw

3pm
Marist Catholic
@
Junction City

5pm
Marist Catholic
@
Junction City

3pm
Marshfield
@
Elmira

5pm
Marshfield
@
Elmira

4A-6 Greater Oregon League

2pm
Ontario
@
La Grande

4pm
Ontario
@
La Grande

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
Dayton
@
Scio

4:30pm
Salem Academy / Crosshill Christian
@
Blanchet Catholic

4:30pm
Yamhill-Carlton
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-SD2 Special District 2

3pm
Clatskanie
@
Taft

5pm
Clatskanie
@
Taft

3pm
Willamina / Falls City
@
Rainier

5pm
Willamina / Falls City
@
Rainier

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
La Pine
@
Creswell

3A-SD4 Special District 4

3pm
South Umpqua
@
Sutherlin

5pm
South Umpqua
@
Sutherlin

3A-SD5 Special District 5

1pm
Nyssa
@
Riverside

3pm
Nyssa
@
Riverside

1pm
Irrigon
@
Burns

3pm
Irrigon
@
Burns

3A-SDN Special District Not Yet Assigned

4:30pm
Santiam Christian
@
Harrisburg

1pm
Umatilla
@
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin

3pm
Umatilla
@
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin

3pm
Cascade Christian
@
Douglas

5pm
Cascade Christian
@
Douglas

3pm
Brookings-Harbor
@
St. Mary's, Medford

5pm
Brookings-Harbor
@
St. Mary's, Medford

3pm
Warrenton
@
Catlin Gabel

4:30pm
Warrenton
@
Catlin Gabel

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
Knappa
@
Portland Christian

5pm
Knappa
@
Portland Christian

3pm
Vernonia
@
Gaston

5:30pm
Vernonia
@
Gaston

3pm
Neah-Kah-Nie
@
St. Paul

5pm
Neah-Kah-Nie
@
St. Paul

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Country Christian / North Clackamas Christian
@
Western Christian

4:30pm
Santiam
@
Sheridan

2A/1A-SD3 Special District 3

2pm
Regis
@
Oakridge

4:30pm
Regis
@
Oakridge

2pm
Monroe
@
East Linn Christian Acad.

4:30pm
Monroe
@
East Linn Christian Acad.

2pm
Lowell
@
Jefferson

4:30pm
Lowell
@
Jefferson

2A/1A-SD4 Special District 4

6pm
Glide
@
Umpqua Valley Christian

Legion Field - Stewart Park
8pm
Glide
@
Umpqua Valley Christian

Legion Field - Stewart Park
2pm
Oakland
@
Elkton

4:30pm
Oakland
@
Elkton

2pm
Glendale
@
North Douglas / Yoncalla

4:30pm
Glendale
@
North Douglas / Yoncalla

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Gold Beach
@
Reedsport

4:30pm
Coquille
@
Siletz Valley / Eddyville Charter

4:30pm
Bandon
@
Myrtle Point

2A/1A-SD7 Special District 7

11am
Heppner / Ione
@
Union / Cove

1pm
Union / Cove
@
Heppner / Ione

Non-League


TBD
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah
@
Toledo

TBD