Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Les Schwab Tire Centers Ad
Social Media Ad
ORANG_STA_160x600.jpg Ad

2020 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
Roosevelt
@
Wilson

4:30pm
Lincoln
@
Franklin

4:30pm
Madison
@
Cleveland

4:30pm
Grant
@
Benson

6A-2 Metro League

5pm
Aloha
@
Mountainside

6A-3 Pacific Conference

4:30pm
Liberty
@
McMinnville

Patton MS

TBD
Forest Grove
@
Century

5pm
Glencoe
@
Sherwood

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Gresham
@
Reynolds

Reynolds Middle School
5pm
David Douglas
@
Centennial


TBD
Barlow
@
Central Catholic

Walker Stadium

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
St. Helens
@
Scappoose

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Lebanon
@
Corvallis

5pm
West Albany
@
Crescent Valley

5pm
South Albany
@
Dallas

5A-4 Intermountain Conference

5pm
Crook County
@
Redmond

3pm
Crook County
@
Redmond

3pm
Hood River Valley
@
The Dalles

5pm
Hood River Valley
@
The Dalles

4A-4 Sky Em League

3pm
Siuslaw
@
Marist Catholic

5pm
Siuslaw
@
Marist Catholic

3pm
Cottage Grove
@
Marshfield

5pm
Cottage Grove
@
Marshfield

Non-League

5pm
Salem Academy
@
Tillamook

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
Amity
@
Dayton

4:30pm
Blanchet Catholic
@
Horizon Christian, Tualatin

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
Pleasant Hill
@
Santiam Christian

3A-SDN Special District Not Yet Assigned

4:30pm
Creswell
@
Harrisburg

1pm
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Riverside

3pm
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Riverside

3pm
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford

5pm
Cascade Christian
@
St. Mary's, Medford

5pm
South Umpqua
@
Brookings-Harbor

3pm
South Umpqua
@
Brookings-Harbor

3pm
Clatskanie
@
Warrenton

4:30pm
Clatskanie
@
Warrenton

3pm
Sutherlin
@
Douglas

5pm
Sutherlin
@
Douglas

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
Knappa
@
St. Paul

5pm
Knappa
@
St. Paul

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Colton
@
Western Christian

2A/1A-SD4 Special District 4

2pm
Umpqua Valley Christian
@
Oakland

4pm
Umpqua Valley Christian
@
Oakland

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Waldport
@
Gold Beach

4:30pm
Siletz Valley / Eddyville Charter
@
Reedsport

4:30pm
Toledo
@
Myrtle Point

2A/1A-SD7 Special District 7

2pm
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah
@
Dufur / South Wasco County

4pm
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah
@
Dufur / South Wasco County