Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
OSAAtoday 234X60 Ad
Les Schwab Tire Centers Ad
Wilson Sporting Goods Ad

2020 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
Wilson
@
Grant

4:30pm
Roosevelt
@
Lincoln

Ron Tonkin Field
4:30pm
Cleveland
@
Franklin

5pm
Madison
@
Benson

Sckavone Field

6A-2 Metro League

5pm
Aloha
@
Mountainside

5pm
Beaverton
@
Southridge

5pm
Westview
@
Jesuit

6A-3 Pacific Conference

4:30pm
Liberty
@
McMinnville

Patton MS
5pm
Forest Grove
@
Century

5pm
Glencoe
@
Sherwood

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Gresham
@
Reynolds

Reynolds Middle School
5pm
David Douglas
@
Centennial

6pm
Barlow
@
Central Catholic

Walker Stadium

6A-5 Three Rivers League

5pm
Tigard
@
Canby

5pm
Lakeridge
@
West Linn

6A-6 Mountain Valley Conference

4:30pm
Bend
@
Mountain View

5pm
McKay
@
South Salem

Gilmore Field 12th/Hoyt
5pm
West Salem
@
McNary

6A-7 Southwest Conference

4:30pm
South Medford
@
Grants Pass

4:30pm
Roseburg
@
Sheldon

4:30pm
South Eugene
@
North Medford

Non-League

5pm
Newberg
@
Sunset

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
St. Helens
@
Scappoose

5pm
La Salle Prep
@
Putnam

5pm
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts
@
Wilsonville

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Lebanon
@
Corvallis

5pm
West Albany
@
Crescent Valley

5pm
South Albany
@
Dallas

5pm
Silverton
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

4:30pm
Redmond
@
Hood River Valley

4:30pm
Crook County
@
Ridgeview

4:30pm
Pendleton
@
The Dalles

Non-League

5pm
Springfield
@
Thurston

5pm
Churchill
@
North Bend

5pm
North Eugene
@
Willamette

4A-4 Sky Em League

5pm
Marshfield
@
Siuslaw

5pm
Marist Catholic
@
Elmira

4:30pm
Cottage Grove
@
Junction City

Non-League

4pm
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
McLoughlin

6pm
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
McLoughlin


TBD
Baker / Powder Valley
@
Fruitland (ID)

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
Dayton
@
Salem Academy / Crosshill Christian

4:30pm
Blanchet Catholic
@
Amity

4:30pm
Horizon Christian, Tualatin
@
Scio

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
Santiam Christian
@
La Pine

3A-SD4 Special District 4

4pm
St. Mary's, Medford
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
4pm
Brookings-Harbor
@
South Umpqua

3A-SD5 Special District 5

5pm (MT)
Burns
@
Nyssa

4pm
Umatilla
@
Irrigon

3A-SDN Special District Not Yet Assigned

4:30pm
Harrisburg
@
Pleasant Hill

5pm
Douglas
@
Sutherlin

Non-League

4pm
Naselle (WA)
@
Warrenton

4:30pm
Clatskanie
@
Sheridan

2A/1A-SD1 Special District 1

4:30pm
St. Paul
@
Knappa

4:30pm
Vernonia
@
Nestucca

4:30pm
Neah-Kah-Nie
@
Portland Christian

2A/1A-SD3 Special District 3

4:30pm
Regis
@
Central Linn

4:30pm
East Linn Christian Acad.
@
Jefferson

4:30pm
Lowell
@
Monroe

2A/1A-SD4 Special District 4

4:30pm
Oakland
@
Umpqua Valley Christian

Legion Field - Stewart Park
4:30pm
Glide
@
Elkton

4:30pm
Glendale
@
Riddle / Days Creek

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Toledo
@
Gold Beach

4:30pm
Siletz Valley / Eddyville Charter
@
Myrtle Point

4:30pm
Waldport
@
Coquille

4:30pm
Bandon
@
Reedsport

Reedsport High School

2A/1A-SD6 Special District 6

4:30pm
Lakeview
@
North Lake

4:30pm
Rogue River
@
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.

4:30pm
Bonanza
@
Prospect Charter

2A/1A-SD7 Special District 7

4pm
Dufur / South Wasco County
@
Stanfield / Echo

2A/1A-SDN Special District Not Yet Assigned

4pm
Grant Union / Prairie City
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah

Non-League

4:30pm
Etna (CA)
@
Lost River