Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
Pacific Office Automation - 2 Ad
Recruit Officials Ad
Wilson Sporting Goods Ad

2020 Baseball Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Baseball Articles

6A-1 Portland Interscholastic League

5pm
Wilson
@
Madison

Madison @ Marshall Campus
4:30pm
Cleveland
@
Lincoln

Ron Tonkin Field
4:30pm
Franklin
@
Grant

4:30pm
Roosevelt
@
Benson

6A-2 Metro League

5pm
Mountainside
@
Beaverton

5pm
Jesuit
@
Southridge

5pm
Sunset
@
Aloha

6A-3 Pacific Conference

4:30pm
Glencoe
@
McMinnville

Patton MS
4:30pm
Century
@
Newberg

5pm
Sherwood
@
Forest Grove

6A-4 Mt. Hood Conference

5pm
Clackamas
@
Gresham

5pm
Barlow
@
Centennial

5pm
Central Catholic
@
David Douglas

5pm
Sandy
@
Reynolds

Reynolds Middle School

6A-5 Three Rivers League

4:30pm
Oregon City
@
Tigard

5pm
Tualatin
@
Lakeridge

5:30pm
West Linn
@
Lake Oswego

6A-6 Mountain Valley Conference

Noon
Bend
@
West Salem

2pm
Bend
@
West Salem

5pm
McNary
@
McKay

6A-7 Southwest Conference

4pm
Sheldon
@
South Eugene

2pm
Sheldon
@
South Eugene

5A-1 Northwest Oregon Conference

5pm
La Salle Prep
@
Hillsboro

5pm
Scappoose
@
Putnam

5pm
St. Helens
@
Wilsonville

5A-3 Mid-Willamette Conference

5pm
Lebanon
@
Silverton

5pm
Dallas
@
Crescent Valley

5pm
South Albany
@
West Albany

5pm
Corvallis
@
Central

5A-4 Intermountain Conference

3pm
The Dalles
@
Redmond

5pm
The Dalles
@
Redmond

3pm
Ridgeview
@
Hood River Valley

5pm
Ridgeview
@
Hood River Valley

Non-League

5pm
Banks
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

4A-4 Sky Em League

3pm
Siuslaw
@
Junction City

5pm
Siuslaw
@
Junction City

3pm
Marist Catholic
@
Marshfield

5pm
Marist Catholic
@
Marshfield

3pm
Cottage Grove
@
Elmira

5pm
Cottage Grove
@
Elmira

4A-6 Greater Oregon League

2pm
Baker / Powder Valley
@
McLoughlin

4pm
Baker / Powder Valley
@
McLoughlin

2pm (MT)
La Grande
@
Ontario

4pm (MT)
La Grande
@
Ontario

Non-League

4:30pm
Tillamook
@
Estacada

3A-SD1 Special District 1

4:30pm
Salem Academy / Crosshill Christian
@
Horizon Christian, Tualatin

4:30pm
Amity
@
Yamhill-Carlton

3A-SD3 Special District 3

4:30pm
Pleasant Hill
@
La Pine

4:30pm
Creswell
@
Santiam Christian

3A-SD4 Special District 4

3pm
Sutherlin
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501
3pm
Douglas
@
Brookings-Harbor

5pm
Douglas
@
Brookings-Harbor

3pm
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

5pm
St. Mary's, Medford
@
South Umpqua

3A-SD5 Special District 5

1pm (MT)
Umatilla
@
Nyssa

3pm (MT)
Umatilla
@
Nyssa

1pm
Riverside
@
Burns

3pm
Riverside
@
Burns

3A-SDN Special District Not Yet Assigned

1pm (MT)
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Vale

3pm (MT)
Joseph / Enterprise / Wallowa / Elgin
@
Vale

5pm
Sutherlin
@
Cascade Christian

U.S. Community Park Field 9, 300 Lowry Lane, Medford, OR 97501

2A/1A-SD1 Special District 1

3pm
Nestucca
@
Knappa

5pm
Nestucca
@
Knappa

3pm
Gaston
@
Neah-Kah-Nie

5pm
Gaston
@
Neah-Kah-Nie

3pm
Vernonia
@
St. Paul

5pm
Vernonia
@
St. Paul

2A/1A-SD2 Special District 2

4:30pm
Western Christian
@
Kennedy

4pm
Culver
@
Sheridan

4:30pm
Country Christian / North Clackamas Christian
@
Santiam

2A/1A-SD3 Special District 3

2pm
Central Linn
@
Oakridge

4:30pm
Central Linn
@
Oakridge

2pm
Lowell
@
East Linn Christian Acad.

4:30pm
Lowell
@
East Linn Christian Acad.

2pm
Jefferson
@
Monroe

4:30pm
Jefferson
@
Monroe

2A/1A-SD4 Special District 4

6pm
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

Legion Field - Stewart Park
8pm
Elkton
@
Umpqua Valley Christian

Legion Field - Stewart Park
2pm
North Douglas / Yoncalla
@
Riddle / Days Creek

4:30pm
North Douglas / Yoncalla
@
Riddle / Days Creek

2pm
Oakland
@
Glide

4:30pm
Oakland
@
Glide

2A/1A-SD5 Special District 5

4:30pm
Coquille
@
Gold Beach

4:30pm
Siletz Valley / Eddyville Charter
@
Bandon

4:30pm
Toledo
@
Reedsport

4:30pm
Waldport
@
Myrtle Point

2A/1A-SDN Special District Not Yet Assigned

2pm
Sherman / Arlington / Condon
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah

4pm
Sherman / Arlington / Condon
@
Pilot Rock / Nixyaawii / Ukiah