Spring Sports Schedules
Softball | Baseball | Golf: Girls - Boys | Tennis: Girls - Boys | Track: Girls - Boys
Softball | Baseball | Golf: Girls - Boys | Tennis: Girls - Boys | Track: Girls - Boys
OSAA Softball
2024 Softball Schedules and Scores
AP Listing
Click here for OSAAtoday Softball Articles
6A-7 Southwest Conference
4:30pm
South Medford
@
Grants Pass
4:30pm
South Eugene
@
Roseburg
4:30pm
Sheldon
@
Willamette
Non-League
5pm
Franklin
@
South Salem
3:45pm
North Medford
@
Central Catholic
Delta Park
5pm
Centennial
@
Nelson
5pm
Canby
@
McMinnville
5pm
Gresham
@
Newberg
5pm
West Salem
@
Mountainside
4:30pm
McNary
@
Dallas
4:30pm
Redmond
@
Ida B. Wells
4pm
Century
@
Cleveland
Woodstock Park
5pm
Grant
@
Parkrose
5pm
Sherwood
@
Wilsonville
5pm
Roosevelt
@
Sunset
4:30pm
Putnam
@
McDaniel
6:30pm
Aloha
@
Clackamas
Non-League
4:30pm
Mountain View
@
Woodburn
4:30pm
Caldera
@
Madras
4:30pm
Churchill
@
West Albany
5pm
Thurston
@
South Albany
4:30pm
Ashland
@
Yreka High School (CA)
4:30pm
Lebanon
@
Stayton
4:30pm
Eagle Point
@
North Valley
4:30pm
Ridgeview
@
Crook County
3pm
Sweet Home
@
Summit
Non-League
3:30pm
Tillamook
@
Warrenton
4:30pm
Rogue River
@
Hidden Valley
4pm
Hermiston (WA)
@
Pendleton
3pm
Phoenix
@
Cascade Christian
Lithia & Driveway Field 7
5pm
Phoenix
@
Cascade Christian
Lithia & Driveway Field 7
4pm
Baker / Powder Valley
@
Grant Union / Prairie City
4pm
North Bend
@
Taft
4:30pm
C
X
L
X
L
Sweet Home
@
Sisters
4pm
Rainier
@
Astoria
3A-4 Mountain Valley Conference
4:30pm
Creswell
@
Siuslaw
4:30pm
La Pine
@
Elmira / Mapleton
4:30pm
Harrisburg / Monroe
@
Pleasant Hill
Non-League
4:30pm
Dayton
@
Willamina
5pm
Amity
@
Western Christian
4pm
Oakland
@
Sutherlin
4:30pm
Brookings-Harbor
@
Reedsport
4:30pm
Scio
@
Valley Catholic
4:30pm
Sheridan
@
Nestucca
4pm
Irrigon
@
Umatilla
4:30pm
Kennedy
@
Jefferson
4pm
McLoughlin
@
Weston-McEwen / Griswold
5pm (MT)
Vale
@
New Plymouth (ID)
4pm (MT)
Union / Cove
@
Nyssa
4pm
Heppner / Ione / Condon
@
Riverside
4pm
Corbett
@
Stevenson (WA)
2A/1A-SD6 Special District 6
4pm
Glendale
@
Bonanza
4pm
Riddle
@
Lost River
4pm
Chiloquin
@
Illinois Valley
Non-League
4:30pm
Country Christian / North Clackamas Christian
@
St. Paul
4:30pm
Blanchet Catholic
@
Gervais
4pm
Crow / City First Christian Acad.
[JV]
@
Yoncalla
4:30pm
Days Creek
@
North Douglas