Oregon School Activities Association
US Bank
LesSchwab Tires

2014-15 Girls Basketball Schedules

AP Listing

Non-League

5:45pm
54
31
Newberg
@
McMinnville

6:45pm
62
55
Corvallis
@
West Salem

6:45pm
57
70
Central
@
Canby

6:45pm
28
47
Century
@
Tigard

7pm
56
53
Roosevelt
@
Lakeridge

7pm
38
31
South Eugene
@
McNary

7pm
43
55
Jesuit
@
South Salem

7pm
67
33
South Albany
@
North Salem

7pm
39
45
Marist Catholic
@
Roseburg

7pm
C
X
L
Sherwood
@
The Dalles

7pm
49
35
West Albany
@
Silverton

7pm
29
49
Hood River Valley
@
Reynolds

7pm
43
53
North Medford
@
Mazama

7:15pm
58
35
Glencoe
@
Liberty

7:30pm
27
55
McKay
@
Jefferson, Portland

La Jolla Invitational


TBD
75
59
South Medford
@
Mater Dei (CA)

La Jolla Invitational
N

Jamboree


TBD

Lake Oswego
@
TBD

Oregon City Jamboree
N
6pm

TBD
@
David Douglas

6pm

Tualatin
@
Oregon City

7pm

Clackamas
@
Beaverton

Non-League

6pm
52
42
Ashland
@
Phoenix

6pm
23
44
Bend
@
Klamath Union

7pm
52
42
Ridgeview
@
Woodburn

Jamboree

5pm

Redmond
@
Summit

Summit Jamboree
6pm

TBD
@
Wilsonville

6:30pm

Madras
@
Summit

Non-League

5:30pm
61
43
Hidden Valley
@
Illinois Valley

5:30pm
32
49
Elmira
@
Estacada

6pm
66
48
Valley Catholic
@
Blanchet Catholic

6pm
22
63
Siuslaw
@
Coquille

6:30pm
30
63
Corbett / Corbett EnviroSTEM
@
Regis

7pm
74
32
Molalla
@
Yamhill-Carlton

7pm
41
68
Crook County
@
Burns

Douglas County Invitational

2pm
16
58
South Umpqua
@
North Douglas

Douglas County Invitational
N
8pm
28
51
Glide
@
Sutherlin

Douglas County Invitational
N

Douglas County Tournament

6pm
13
72
Days Creek
@
Douglas

Douglas County Tournament
N

Jamboree

6pm

Pleasant Hill
@
Junction City

Non-League

5:30pm
49
42
Scio
@
St. Paul

5:30pm
32
42
Willamina
@
Perrydale

5:30pm
36
42
Riverdale
@
Gervais

5:30pm
35
66
Neah-Kah-Nie
@
Salem Acad.

5:30pm
30
55
Catlin Gabel
@
Westside Christian

6pm
78
20
Ilwaco (WA)
@
Warrenton

6pm
40
55
Chemawa
@
Taft

6pm
29
71
Clatskanie
@
Vernonia

7pm (MT)
35
22
Vale
@
Fruitland (ID)

6pm
43
33
Toutle (WA)
@
Rainier

6pm
12
67
Oakridge
@
Creswell

6pm
35
39
Faith Bible
@
Portland Christian

6pm
24
44
Sheridan / Sheridan Japanese Char.
@
Oregon Episcopal

6pm
38
48
Portland Adventist Acad.
@
Dayton

7pm
46
14
White Salmon (WA)
@
Riverside

7:30pm
49
34
Monroe
@
Harrisburg

7:30pm
36
32
Jefferson
@
De La Salle North Catholic

Jamboree

5:30pm

Knappa
@
Amity

Non-League

5pm
19
34
Wallowa
@
Enterprise

5:30pm
39
42
Bonanza
@
Chiloquin

6pm
16
51
Tulelake (CA)
@
Lost River

6pm
44
15
Canyonville Christian Acad.
@
Glendale

6pm
59
28
Kennedy
@
Gaston

6pm
54
36
Myrtle Point
@
Camas Valley

6pm
47
35
Crow
@
Pacific

6pm
32
24
Nestucca
@
Waldport

Douglas County Invitational

4pm
33
34
Oakland
@
Elkton

Douglas County Invitational
N

Non-League

5pm
57
48
McDermitt (NV)
@
Crane

5:30pm
18
25
Yoncalla
@
Alsea

5:30pm
46
22
Trinity Lutheran
@
McKenzie

6pm
53
48
Arlington
@
Griswold

7pm
40
24
Siletz Valley
@
Falls City / Kings Valley Char.

Pioneers Invational

Noon
21
31
Redwood Adventist Academy (CA)
@
Rogue Valley Adventist Acad.

Pioneers Invational
N