Oregon School Activities Association
OnPoint Community Credit Union
ve-banner-ads-234x60.png Ad
OSAAtoday 728X90 Ad
Les Schwab Tire Centers Ad

2019 Football Schedules and Scores

AP Listing
Click here for OSAAtoday Football Articles

6A-SD1 Special District 1

7pm
14
40
Franklin
@
Lincoln

6A-SD2 Special District 2

7pm
50
6
Jesuit
@
Westview

7pm
7
57
Southridge
@
Sunset

6A-SD5 Special District 5

7pm
27
51
Canby
@
Tigard

7pm
35
15
Lake Oswego
@
Oregon City

Pioneer Memorial Stadium - Oregon City

Non-League

7pm
43
49
Mountain View
@
Grants Pass

7pm
24
14
South Salem
@
McMinnville

7pm
47
19
North Medford
@
Bend

7pm
8
21
Roosevelt
@
Glencoe

Hare Field
7pm
53
41
Liberty
@
South Medford

Spiegelberg Stadium
7pm
50
13
Sherwood
@
Lakeridge

7pm
35
0
Mountainside
@
Sandy

7pm
14
55
Sheldon
@
West Linn

7pm
0
41
Summit
@
Newberg

7pm
12
57
Madison
@
Centennial

7pm
39
48
David Douglas
@
Aloha

7pm
13
23
Grant
@
West Salem

7pm
6
62
Gresham
@
Barlow

7pm
14
21
Roseburg
@
Reynolds

MHCC
7pm
14
50
Century
@
Jefferson, Portland

7pm
19
39
Beaverton
@
Clackamas

7pm
52
27
Tualatin
@
McNary

7pm
6
67
Sprague
@
Central Catholic

Hillsboro Stadium, Hillsboro

5A-SD1-W Special District 1 - West

7pm
41
34
Forest Grove
@
Wilson

7pm
7
66
Cleveland
@
Wilsonville

7pm
30
47
Hillsboro
@
Scappoose

5A-SD1-E Special District 1 - East

7pm
21
62
Putnam
@
Pendleton

7pm
27
30
Parkrose
@
Hood River Valley

5A-SD3 Special District 3

7pm
35
2
West Albany
@
Central

7pm
29
25
Silverton
@
Lebanon

7pm
6
28
Crescent Valley
@
Corvallis

7pm
6
37
North Salem
@
Dallas

7pm
6
9
McKay
@
South Albany

Non-League

7pm
0
21
South Eugene
@
North Bend / Powers

7pm
21
38
North Eugene
@
Redmond

7pm
60
6
Ashland
@
Ridgeview

7pm
20
27
Eagle Point
@
Springfield

OT
7pm
31
20
Thurston
@
Crater

7pm
49
21
St. Helens
@
Milwaukie / Milwaukie Acad. of the Arts

13801 SE Webster Rd, Milwaukie, OR 97222
7pm
39
7
Willamette
@
Churchill

4A-SD6 Special District 6

7pm
6
56
Ontario
@
La Grande

Non-League

7pm
14
21
Del Norte (CA)
@
Mazama

7pm
20
42
Newport
@
Siuslaw

7:30pm
20
13
Henley
@
Yreka (CA)

7pm
20
49
Cottage Grove
@
Stayton

7pm
0
7
Sisters
@
Crook County

7pm
6
49
Junction City
@
Tillamook

7pm
29
32
North Marion
@
Cascade

7pm
0
34
Seaside
@
Gladstone

7pm
19
14
Banks
@
Marist Catholic

7pm
6
53
Elmira
@
Baker

N
Summit
7pm
42
47
Valley Catholic
@
The Dalles

7pm
24
7
Hidden Valley
@
North Valley

7pm
13
40
Astoria
@
Estacada

7pm
27
20
Woodburn
@
Molalla

7pm
14
12
McLoughlin / Griswold
@
Philomath

N
@ Madras High School
7pm
7
22
Phoenix
@
Sweet Home

7pm
33
20
Marshfield
@
Klamath Union

Non-League

7pm
0
44
Madras
@
Rainier

7pm
14
48
Dayton
@
Pleasant Hill

7pm
3
0
Corbett
@
South Umpqua

2 OT
7pm
0
20
La Pine
@
Burns

7pm
20
49
Regis
@
St. Mary's, Medford

US Cellular fields, field # 10
7pm
49
0
Cascade Christian
@
Harrisburg

7pm
50
0
Sutherlin
@
Douglas

7pm
18
42
Rogue River
@
Brookings-Harbor

7pm (MT)
8
42
Lakeview
@
Nyssa

7pm
0
39
Scio
@
Santiam Christian

7pm
37
21
Clatskanie
@
Winlock (WA)

7pm
0
55
Salem Academy
@
Amity

7:30pm
6
24
Knappa
@
Taft

7pm
65
7
Liberty (WA)
@
Irrigon

7pm
1
0
Blanchet Catholic
@
Riverside

7pm
8
48
Willamina
@
Yamhill-Carlton

7pm (MT)
13
42
Vale
@
Weiser (ID)

2A-SD1 Special District 1

7pm
20
14
Neah-Kah-Nie
@
Gaston

7pm
63
13
Warrenton
@
Portland Christian

7pm
6
43
Vernonia
@
Nestucca

2A-SD2 Special District 2

7pm
26
43
Colton
@
Sheridan

7pm
8
41
Gervais
@
Culver

7pm
28
6
Kennedy
@
Santiam

Non-League

7pm
6
0
Central Linn
@
Chemawa

7pm
0
28
Bandon
@
Oakland

7pm
38
14
Creswell
@
Illinois Valley

7pm
24
50
Jefferson
@
Coquille

7pm
18
14
Glide
@
Reedsport

7:30pm
49
52
Monroe
@
Toledo

1A-SD3-W Special District 3 - West

7pm
14
58
Ione / Arlington
@
Pilot Rock / Nixyaawii

7pm
34
30
Dufur
@
Union

7pm
12
50
Imbler
@
Enterprise

1A-SD3-E Special District 3 - East

7pm
54
26
Elgin
@
Wallowa

2pm
46
14
Powder Valley
@
Pine Eagle

7pm
86
0
Adrian / Jordan Valley
@
Cove

1A-SD4 [6] Special District 4 [6-Man]

4pm
45
12
Triangle Lake
@
Eddyville Charter

7pm
6
8
McKenzie
@
Crow

1A-SD5 [6] Special District 5 [6-Man]

7pm
64
0
Joseph
@
Echo

1pm
20
6
Sherman / Condon
@
Mitchell / Spray / Wheeler

Mitchell High School

Non-League

4pm
8
36
Mohawk
@
Days Creek

7pm
50
36
Myrtle Point
@
Prospect Charter

7pm
0
44
Falls City / Kings Valley Char.
@
Hosanna Christian

7pm
20
60
Siletz Valley
@
Mapleton

2pm
48
12
South Wasco County
@
Gilchrist

7pm
6
54
Glendale
@
Perrydale

7pm
60
14
North Douglas
@
Bonanza

7pm
48
30
Butte Falls / Crater Lake Char. Acad.
@
Oakridge

7pm
20
56
North Lake
@
Waldport

N
North Eugene HS
7pm
18
68
Lowell
@
St. Paul

7pm
6
56
Chiloquin
@
Riddle